Skip to main content Skip to search Skip to main navigation

98 products found for "Superfood nut and fruit mix"

Filter products

Clear bag of organic dried physalis (ground cherries)
Organic whole dried physalis 6x125g

Content: 0.75 KG (€51.28 / 1 KG)

Variants from €22.46/kg
€38.46
Organic Student Mix 6x500g with Pecan Nuts
Organic Student Mix 6x500g with Pecan Nuts

Content: 3 KG (€12.60 / 1 KG)

Variants from €10.26/kg
€37.81
Organic Student Mix 6x1kg with Pecan Nuts
Organic Student Mix 6x1kg with Pecan Nuts

Content: 6 KG (€11.39 / 1 KG)

Variants from €10.26/kg
€68.31
Crunchy and Fruit Mix Organic 5kg
Crunchy and Fruit Mix Organic 5kg

Content: 5 KG (€12.83 / 1 KG)

Variants from €11.76/kg
€64.15
Salad & Muesli Topping organic 12.5kg
Salad & Muesli Topping organic 12.5kg

Content: 12.5 KG (€8.13 / 1 KG)

€8.13/kg
€101.65
trail mix with cranberries & pecan kernels organic 12.5kg
trail mix with cranberries & pecan kernels organic 12.5kg

Content: 12.5 KG (€11.22 / 1 KG)

€11.22/kg
€140.31
trail mix with cranberries & pecan kernels organic 5kg
trail mix with cranberries & pecan kernels organic 5kg

Content: 5 KG (€12.51 / 1 KG)

Variants from €11.22/kg
€62.54
Organic Chocolate Cornflakes 1kg
Organic Chocolate Cornflakes 1kg

Variants from €12.62/kg
€14.43
Crunchy Nut (Oat) Organic 5kg
Crunchy Nut (Oat) Organic 5kg

Content: 5 KG (€8.19 / 1 KG)

Variants from €7.27/kg
€40.93
Organic peeled tiger nuts
Organic peeled tiger nuts

Content: 25 KG (€9.99 / 1 KG)

€9.99/kg
€249.85
Crunchy Base (Oats, Rice) organic 5kg
Crunchy Base (Oats, Rice) organic 5kg

Content: 5 KG (€6.52 / 1 KG)

Variants from €6.20/kg
€32.58
Better Crunchy Crispy Nuts bio
Better Crunchy Crispy Nuts bio

Content: 20 KG (€10.58 / 1 KG)

€10.58/kg
€211.65
Organic whole brown tiger nuts
Organic whole brown tiger nuts

Content: 25 KG (€9.14 / 1 KG)

€228.45
pectin conventional (for 2:1 gelling sugar)
pectin conventional (for 2:1 gelling sugar)

Content: 25 KG (€42.79 / 1 KG)

€42.79/kg
€1,069.73
A 500g package of organic raisins from Bode Naturkost
Organic Wineberries 6x500g

Content: 3 KG (€8.43 / 1 KG)

Variants from €6.57/kg
€25.29
Discount
Pouch of Organic Stollen Spice 1000g
Organic Stollen Spice 1kg

€32.25/kg
€35.83 -10% €32.25
Crunchy Base (Oats, Rice) organic 6x1kg
Crunchy Base (Oats, Rice) organic 6x1kg

Content: 6 KG (€6.84 / 1 KG)

Variants from €6.20/kg
€41.02
Crunchy Base (Oats, Rice) organic 1kg
Crunchy Base (Oats, Rice) organic 1kg

Variants from €6.20/kg
€7.37
Organic gelling sugar (2:1) with apple pectin 25kg
Organic gelling sugar (2:1) with apple pectin 25kg

Content: 25 KG (€3.73 / 1 KG)

€3.73/kg
€93.36
Crunchy Spelt Organic
Crunchy Spelt Organic

Content: 25 KG (€5.23 / 1 KG)

€5.23/kg
€130.81
Organic Barberries Raw
Organic Barberries Raw

Content: 10 KG (€18.18 / 1 KG)

€18.18/kg
€181.79
By submitting the form, I accept the general terms and conditions as well as the privacy policy.
blueberries sweetened with apple juice concentrate organic 1kg
blueberries sweetened with apple juice concentrate organic 1kg

Variants from €40.76/kg
€46.00
By submitting the form, I accept the general terms and conditions as well as the privacy policy.
Transparent bag of organic dried mulberries
Organic mulberries 1kg

Variants from €11.23/kg
€15.72
By submitting the form, I accept the general terms and conditions as well as the privacy policy.
Discount
Clear bag of red dried barberries, pile at front
Organic Barberries Raw 700g

Content: 0.7 KG (€23.10 / 1 KG)

Variants from €18.18/kg
€20.28 -20% €16.17
By submitting the form, I accept the general terms and conditions as well as the privacy policy.